עיר שכולה טוב

מעלה אדומים חגגה את יום המעשים הטובים בשלל יוזמות של מעשים טובים ברחבי העיר 2 כשריאל: "יום המעשים הטובים הוא הזדמנות לחגוג את רוח הנתינה וההתנדבות, שאצלנו בעיר היא דרך חיים"

 

יום המעשים הטובים הוא יוזמה מופלאה, חוצת גבולות, מגזרים ותרבויות, המתקיימת משנת 2007 ברחבי העולם, דרך עמותת "רוח טובה". יום זה מסכם פעילות מתמשכת של עשיית טוב המתקיימת לאורך כל השנה, מקדמת את הקשר הקהילתי, מגדילה ערבות הדדית ומרחיבה את מעגלי התנדבות.

יום המעשים הטובים הפך כבר מזמן למסורת של עשיה, התנדבות ותרומה לקהילה גם במעלה אדומים, שנחשבת לאחת הערים המובילות בארץ בתחום ההתנדבות ועשיית הטוב. זה יום בו העמותות, גופי ההתנדבות, מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, גופים עירוניים שונים, מתאגדים ועושים טוב לעיר. הובלת מיזמי ההתנדבות, הכוללת יצירת חיבורים וארגון היום, נעשית על ידי מירב חורי מהמחלקה למשאבי קהילה בעירייה ונופר אברהם, סגנית מנהל אגף הנוער במתנ"ס.

בשנה שעברה האירוע בוטל רגע לפני קיומו והשנה הוחלט לקיימו על פי המגבלות בצורה קצת אחרת. למרות האתגר הגדול, מתנדבי העיר הוכיחו שוב שהם מגוייסים לכל משימה.

בין היוזמות שהיו במהלך שבוע המעשים הטובים היו: אריזת מאות מארזים לחיילים על ידי גמלאי צה"ל, פורום נשים בהובלת שרה זקן ו'יחד למען החייל' בשיתוף אורט תעופה וחלל וגנים בעיר, צביעת בתים על ידי תלמידי התיכונים ומתנדבי המשטרה, הוקרה לכוחות הביטחון על ידי אגף הרווחה והשירותים החברתיים, הוקרה לעובדים הסוציאליים על ידי מרכז צעירים, הפרחת עפיפונים על ידי ילדי הגנים בהובלת מחלקת גנים, הכנת מארזי "קמחא דה פסחא" בהובלת 'אור ושמחה' של אוראל שמואל ומתנדבי המשטרה, עמדות פרגון לעובדי המתנ"ס והעיריה בהובלת מועצת הנוער, הקמת גינה קהילתית בנוער העובד והלומד בשיתוף החווה החקלאית ו'זרעים של תקווה', פעילויות שונות של תנועות הנוער בשכונות בהובלת אגף הנוער, סדנאות החייאה של מד"א, צביעת מנהרה בכניסה לפארק המשפחה בהובלת חמ"ל מתנדבי נוער, אריזת וחלוקת כ100 מארזים למעונות לנשים מוכות על ידי שוטרי משל"ט מחוז ש"י, אשר נרתמו ואספו בגדים, צעצועים, כלי בית, מצעים ועוד.

בשל מגבלות הקורונה לא התקיים ההפנינג המרכזי שהיה מידי שנה, במקומו הועמדו דוכנים בקניון ובמרכז קרסו של עוגיות מזל, כרטיסי גירוד, מוצרי סריגה שנסרגו על ידי 'סורגות בקהילה' ועמדת עזרה ראשונה של 'איחוד הצלה'. מזל ביטון, בעלת הגמ"ח, פתחה את ביתה לתושבים להגיע לחנות יד שניה שלה.

המיזם המיוחד שהופק השנה, היה קליפ קהילתי עם מנגינת השיר "אנשים טובים באמצע הדרך", בו השתתפו מאות מתנדבים ועובדים בעיר ממגוון מסגרות. השיר נכתב מחדש על ידי רן חורי, תושב העיר, והופק על ידי מירב בנקין ונערך על ידי 'אדומדיה'. מילותיו משקפות את העשייה ורוח ההתנדבות שמייחדת את העיר, בייחוד בתקופת הקורונה.

מירב חורי, מהמחלקה למשאבי קהילה בעירייה, מספרת כי "כולם מתרגשים מאוד מהיום הזה. מתחילת השנה אנו עמלים בארגון, ומרגש לראות כיצד המאמצים רוקמים עור וגידים. בזכות הקהילה המדהימה שיש לנו בעיר הצלחנו לאסוף את כל המיזמים המקוריים לכדי יום שלם מופלא שכולו איכות וטוב".

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "זה יום שיא המסכם פעילות מתמשכת של עשיית טוב במעלה אדומים, המתקיימת לאורך כל השנה. העיר שלנו מרובה בנתינה ועשיית טוב כל השנה, וכל אלפי המתנדבים מביאים גאווה וחוסן לעיר. יום מעשים טובים הוא אירוע שנתי בו מאות אלפים ברחבי הארץ חוגגים יחד את רוח הנתינה ועשיית הטוב, שאצלנו בעיר היא דרך חיים".