יום מועצות עירוני

בשלישי שעבר נערך בעיר "כנס יום המועצות העירוני" השנתי במטרו * את הכנס מובילה כל שנה מועצת הנוער העירונית, ואליו מוזמנות כל מועצות התלמידים מבתי הספר העל-יסודיים *השנה הובילו את הפרויקט שירה ליאל שרעבי סגן יו"ר המועצה ושירה פרגן יו"ר וועדת תרבות.


בכנס השתתפו כ-70 בני נוער מבתי ספר ברחבי העיר שלקחו חלק בפעילות בנושא "מנהיגות" שנכתבה והועברה ע"י נציגים ממועצת הנוער, פעילות היכרות והרצאת אורח מיוחדת של ארגון "דרייב" להעצמה של התלמידים.
אירוע השיא של הכנס היה תחרות יוזמות בין-מועצות, בה הוצגו 7 יוזמות חברתיות של מועצות התלמידים בבתי הספר ונערכה ביניהן תחרות על מימון הפרויקט. בין היוזמות שהוצגו עזרה ותרומה לקשישים, הפצת סטיקרים עם משפטים מעוררי השראה של חללי צה"ל, פיתוח מקומות חברתיים בביה"ס, חידון ציונות חוויתי ועוד.
חוה אברבנאל, הממונה על החינוך החברתי במחוז ירושלים, אמרה לפני הכרזה על המועצה הזוכה: "ביוזמות שהועלו ניתן לראות ולשמוע את הערכים ורוח הנתינה וההתנדבות בעיר מעלה-אדומים, שמאפיינים את הנוער הנפלא כאן ואת מנהיגי העתיד שלו"
הרעיונות השונים הדהימו את השופטים וגרמו לבחירה להיות כמעט בלתי אפשרית. נועם ונונו, דוברת המועצה, בתגובה על האירוע: "היה מרגש מאוד לראות איך התלמידים מוכנים להקדיש מזמנם בשביל להפוך את העולם למקום טוב ומתחשב יותר"
מועצת הנוער מברכת את מועצת התלמידים של חטיבת הביניים למדעים ואומנויות דקל וילנאי-אורט  שזכתה בתחרות, על הרעיון שלהם להעביר פעילויות חווייתיות עם קשישים בבתי דיור ומועדוני גיל-זהב פעם בשבוע. הפעילות תכלול כיבוד שיוכן ע"י תלמידי ביה"ס ומתנדבים והמטרה היא חיבור בין-דורי של התלמידים לאוכלוסיית הקשישים ברחבי העיר.
שירה שרת, יו"ר מועצת הנוער העירונית סיכמה: "כל אחד שנמצא במועצת הנוער ובמועצות בבתי-הספר נבחר להיות נציג, מנהיג שמוביל את הקבוצה שלו למקום טוב יותר. תעריכו את המקום שלכם ותנצלו אותו כמה שיותר כדי לעשות טוב. אנחנו רוצים להודות לכל חברי המועצות והצוותים שלקחו חלק באירוע, לחברי מועצת הנוער העירונית על הפקת היום, לצוות אגף הנוער על העזרה בהכנת הכנס ולמועדון המטרו על האירוח."