הסיירת בפעולה

סיירת הורים, הפועלת תחת הרשות לביטחון קהילתי והיחידה לקידום נוער שבמתנ"ס, מתנדבת בעיר מזה כעשור, ומונה מעל לחמישים מתנדבים. הסיורים מתקיימים בימי חמישי ושישי בשעות הלילה המאוחרות, במהלכם המתנדבים מסיירים במקומות הבילוי של בני נוער וצעירים, בפארקים ובגנים הציבוריים ומהווים אוזן קשבת לבני הנוער והצעירים באזורי הבילוי. המטרות העיקריות של הסיורים הן להקנות ביטחון לבני הנוער, על ידי נוכחות של מבוגר אחראי בשטח, ליצור קשר בלתי אמצעי עם הנערים במקומות בהם הם מבלים, ולהוות גורם מעורב שמסייע במקרי הצורך.
במקרים רבים שימשה הסיירת גורם מסייע במצוקות כאלה ואחרות, והיוותה עבורם כתובת שעזרה וטיפלה.

במסגרת פעילותם, הצטרפו ראש העיר בני כשריאל ומנכ"ל המתנ"ס אורי מסיל, לסיור לילה עם המתנדבים ופגשו את בני הנוער והצעירים לשיחה בלתי פורמלית.

במהלך הסיור שוחחו עם הצעירים על נושאים המעסיקים אותם, האזינו בקשב רב, הציעו רעיונות לפתרון בנקודות שהועלו ואף הזמינו אותם ללשכת ראש העיר להמשך דיון וחשיבה.

אחד הצעירים אמר: " כיף להיות תושב בעיר הזאת ויש תחושה של הגנה וביטחון".

לילך פינחסי, רכזת סיירת ההורים, סיכמה: "זכות גדולה להוביל את קבוצת המתנדבים שיוצאת ותורמת מזמנה בשעות הקטנות של הלילה לטובת ביטחון הנוער והתושבים בעיר.
אני רוצה להודות לראש העיר בני כשריאל ומנכ"ל המתנ"ס אורי מסיל שהצטרפו לסיור ופרגנו לחברי הסיירת על תרומתם למען הקהילה. תודה נוספת לגיא יפרח סגן ומ"מ ראש העיר, שיחד עם ראש העיר והמתנ"ס, שותפים ומעורבים לאורך כל השנה בפעילות הסיירת בעיר.