מועדון "אוקטבה" פותח עונה רביעית בעיר ומזמין אתכם להצטרף

מועדון "אוקטבה" לאוהבי המוסיקה הקלאסית פותח החודש את העונה הרביעית שלו ומפרגן לחברים בתוספת קונצרטים ותכנים איכותיים. המועדון נפתח ביוזמתם של פרופ' בנימין שפירא, מנהל הקונסרבטוריון העירוני ויוכי שוברט, מי שהיתה מנהלת תרבות וקהילה במתנ"ס בשעתו. מטרת המועדון היתה ועודנה לתת מצד אחד בית חם לאוהבים המוסיקה הקלאסית בעיר ומצד שני להציע השכלה קלאסית תיאורטית נגישה ואיכותית שתגדיל את קהל המוסיקה הקלאסית בעיר.

המועדון מציע לחברים 6 קונצרטים שנתיים המלווים בהרצאות הקדמה והסבר מפיו של לא אחר ממנהל הקונסרבטוריון פרופ' שפירא. במסגרת התכנית 3 קונצרטים של התזמורת הסימפונית ירושלים (כולל הסעות הלוך ושוב), 3 קונצרטים של "בימת המוסיקה" המורכבים מקרב צוות מורי הקונסרבטוריון, מהנגנים המובילים בארץ, וכן כאמור 6 הרצאות מקדימות לפני כל אחד מהקונצרטים.

המועדון פונה בעיקרו לקהל מנוסה אבל לצד הפעילות השנתית מקיים גם קורסי מבוא בשם "קסם המוסיקה" אשר מקנים את הכללים הבסיסיים להאזנה מושכלת. קורס ראשון של "קסם המוסיקה" מסיים את פעילותו ממש בימים אלו, מיד אחריו, בתחילתה של השנה האזרחית החדשה יפתח קורס מבוא לדוברי אנגלית.

המועדון כולו בסבסוד של המתנ"ס והקונסרבטוריון העירוני אשר פועל בהתנדבות מלאה מתוך רצון להגדיל את קהל חובבי המוסיקה הקלאסית.