מקבלים את הסתו

בצילם של עצי הצאלון, בדשא שבגבעת המייסדים, במקום בו התחילה העיר מעלה אדומים, נערך בסיומו של איסרו חג סוכות, אירוע "קבלת הסתו". האירוע שתוכנן והופק על ידי פעילים מתושבי השכונה והמתנ"ס העירוני הוגדר כהצלחה וכיריית פתיחה לעתיד.

ביומה האחרון של חופשת סוכות נערך בעיר אירוע נוסף, אחרון חביב בשורת האירועים המרשימים שזכינו להם במהלך החג – אירוע "קבלת הסתו" בגבעת המייסדים. האירוע נערך בדשא הגדול מול תחנת הכיבוי, מאחורי המזכירות ההיסטורית בה נערכו אסיפות היישוב של מקימי העיר מעלה אדומים, עוד בימים שהעיר היתה ישוב ועל 40 אלף תושבים, שני קניונים וקאנטרי אפשר היה רק לחלום...

האירוע כלל מגוון הפעלות לילדים, ביניהן שלושה דוכני יצירה, בועות סבון, משחקי עץ ורצפה, תיאטרון סיפור ולסיום הקרנה על הדשא של סרט הילדים "הקרודים". בפעילות השתתפו כ-80 איש, מבוגרים וילדים, חלקם מתושבי השכונה וחלקם משכונות אחרות בעיר שעלו לרכבים והצטרפו לחוויה.

בתכנון והפקת האירוע השתתפו צוות של פעילים מתושבי השכונה ומהמתנ"ס העירוני שלאחר הצלחת האירוע כבר החלו מתכננים את האירועים הבאים. עליזה אהרונסון, ממתכנני האירוע "אני רוצה להודות לאורי מסיל על היוזמה לערוך אירוע סתיו בגבעת המייסדים, ולרעות אודלר על הביצוע והפעלת האירוע, אירוע אליו זרמו עשרות ילדי השכונה שנהנו משולחנות היצירה בחימר, שזירת חרוזים, ציורי גועש, הקרנת סרט, הצגת ילדים "דירה להשכיר" והפעלת משחקי רחוב מרנינים ומשמחים. זו דוגמה לחיבור מעולה בין המתנ״ס לקהילה. מצפים בכליון עיניים להפעלות הבאות."

שרה מעלם, גם היא מצוות הפעילים, הוסיפה לדברים "שמחנו לארגן אירוע לתושבי השכונה ולא פחות מזה, שמחנו לפתוח את השכונה לתושבים משכונות אחרות. יש בגבעת המייסדים קסם מיוחד שקיים רק כאן וניחוח חזק של היסטוריה, מורשת וחיבור לאדמה שכיף גדול להיות פה. האירוע היה חווייה מלמדת, מאתגרת, מכילה ומפנקת לילדי גבעת המיסדים ולכולנו."

רעות אודלר, רכזת קהילה במתנ"ס סיכמה את האירוע "הפקת אירוע קבלת הסתו היה עבורי הנאה גדולה, לא פחות מהאירוע עצמו. פגשתי בגבעת המייסדים צוות פעילים איכותי, מסור וכייפי שהרים את האירוע בקלות ובאהבה. תודה לעליזה אהרונסון, שרה מעלם ושניר קחטן על כל העשייה וכאמור אנחנו כבר מתכננים את האירועים הבאים."