.אירוע הסיום של קבוצת "יצירת הלב" של מתנ"ס מעלה אדומים ותוכנית "עמיתים"–

ביום חמישי האחרון התקיים בשלוחת "צמח השדה" של מתנ"ס מעלה אדומים ערב נשי חווייתי שהפיקו חברות קבוצת "יצירת הלב" עבור נשות מעלה אדומים. קבוצת "יצירת הלב" היא קבוצה משולבת של עמיתים המורכבת מתושבות מעלה אדומים, שחלקן מתמודדות עם קשיים נפשיים. חברות הקבוצה נפגשו אחת לשבוע לאורך השנה האחרונה, ובהנחייתה של משכית כהן, מאמנת אישית ,מנחת קבוצות, ומעצבת תכשיטים, יצרו במגוון אופנים אמנות שאפשרה להן להביע ולהתחבר לעצמן. דרך היצירה נשות הקבוצה התחברו, הועצמו והעצימו אחת את השנייה. הקבוצה והיצירה, הן מספרות, אפשרו להן לראות מעבר לאבחנות ולשוני ולהתחבר אחת לשנייה בתור נשים.  

בערב האירוע ניסו חברות הקבוצה להראות לנשות הקהילה מקצת התהליך שעברו. הן הציגו תערוכת אמנות מרשימה מכל העשייה השנתית שלהן. היצירות שהציגו הורכבו במגוון רחב של אופני יצירה שונים, מציור, פיסול, קולאז' ותכשיטנות ונראה היה שמספרות קטעים מסיפור חייהן, תחושותיהן וחלומותיהן של הנשים האלו. היצירה המגוונת העבירה לצופה את תחושת חוסר הגבולות שיש ביצירה, כמו בין חברות הקבוצה.

בערב נערך פאנל בהנחייתה של משכית כהן מנחת הקבוצה, בו העלתה שאלות לחברות הקבוצה בנוגע לתהליך שעברו לאורך המפגשים. החברות חלקו באופן מרגש מחוויותיהן, סיפרו על תחושותיהן לאורך הדרך, על הקשיים להתחבר בתחילה ובהמשך על השמחה שבחיבור. הנשים הדגישו את הקרבה והמשותף ביניהן, מעבר להתמודדויות השונות שהוצגו בפניהן לאורך חייהן. השיח שנוצר עורר סקרנות בקרב הקהל ורצון להצטרף לקבוצה בשנה הבאה. "אני שמחה על ההענות של התושבים בעיר לקבוצות מעין אלו" אומרת עדי שושן, רכזת עמיתים,  "נשמח להמשיך ולפתוח פרויקטים משמעותיים כאלו בעתיד".

מירב אחת מחברות קבוצה מספרת: "התחברתי לכל הנשים המדהימות שלקחו חלק בקבוצה. אני מרגישה שהצלחנו להעביר גם לנשים שלא מתמודדות מה זה אומר להתמודד עם מגבלה נפשית ושזה לא דבר שצריך להסתיר או להתבייש בו".

בחלקו האחרון של הערב התקיימה גם סדנת תכשיטים. הסדנא נערכה בקבוצות קטנות, שאפשרו קרבה ואינטימיות שליוו את היצירה. בתוך הקבוצות  הקטנות נוצר שיח נעים וקרוב בין הנשים, שהמחיש במידת מה את התהליך שעברו חברות קבוצת "יצירת הלב" לאורך השנה.

באירוע נכחו גם ענבר אדלר בן דור, מנהלת תוכניות עמיתים הארצית ואורי מסיל, מנהל מתנ"ס מעלה אדומים ובירכו את חברות הקבוצה.

משכית כהן מסכמת: "הייתה שנה מלאה בעשייה, הבנות קיבלו כלים לחיים מיטיביים דרך מודלים של תקשורת בינאישית, הגשמת חלומות ומימוש עצמי, דרך אומנות. עברנו ביחד תהליכים מקבילים, וחוויה עצומה, ובעיקר הצלחנו לנפץ את הסטיגמה בבריאות הנפש."