השנה זוכים תלמידי בתי הספר היסודיים לפעילות חווייתית יוצאת דופן בהפסקות- "הפסקה פעילה", בה מקיימים הפעלות חווייתיות ספורטיביות וחינוכיות על ידי חברה חיצונית שמגיעה לשטח ביה"ס עם מתקני ספורט רבים ומגוונים וצוות מיומן ומקצועי. המתקנים כללו, בין היתר: מתקני קליעה למטרה, רשתות כדורעף, סלי כדורסל, קורות כדורגל ועוד.

הפרוייקט נולד משיתוף פעולה של אגף הספורט במתנ"ס, הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, ואגף החינוך בעיריה.  סוכם כי כל בתי הספר היסודיים בעיר יזכו להפעלה ייחודית זו, למרות שבכל שאר הערים בהם מתקיים הפרויקט מקבלים רק שישה בתי ספר את הפעילות.

חיים לוי, מנהל אגף הספורט מספר כי "מהרשמים שקיבלנו מבתי הספר נראה כי אכן הפעילות הצליחה מעל המשוער ואלפי ילדים מרחבי העיר זכו להנות ממנה. אנחנו מודים לפיקוח על החינוך הגופני שתקצב את הפעילות ואיפשר לכלל בתי הספר היסודיים להנות מחוויית ההפסקה הפעילה."

דודו מתיתיהו, מחזיק תיק הספורט בעיריה, מציין את החשיבות של יצירת הקשרים שבין האגפים  השונים בעיריה בפעילויות משותפות, איכותיות, חברתיות וספורטיביות. "אנו נמשיך לשמור על קשר פורה עם הפיקוח על החינוך הגופני, בתי הספר ואגף הספורט ביצירת פעילויות נוספות בעתיד." מסכם מתיתיהו.