עיר של חדשנות – קיץ טכנולוגי העתיד במעלה אדומים כל כותרת שבא לך

מרכזי החדשנות והסייבר העירוניים סוגרים כמעט שנה ראשונה של הרצה ומתכוננים לקיץ גדוש בפעילויות, שנה חדשה של יזמות טכנולוגית ומגוון פעילויות לכל הגילאים – במיוחד למי שהמילה טכנולוגיה הפחידה אותו עד עכשיו... העתיד במעלה אדומים, כבר אמרנו?!

בקיץ הקרוב תוכלו להשתתף במגוון פעילויות במרכזי החדשנות והסייבר העירוניים – מטרתן של פעילויות אלה הוא להנגיש טכנולוגיה ולהפוך אותה לידידותית וכיפית למשתמש ולחבר את כולנו לעתיד שכבר נמצא כאן מאתמול. במרכז החדשנות העירוני שנמצא בבניין הספרייה העירונית יש ממש גן שעשועים טכנולוגי לחובבי הז'אנר אבל ממש לא רק – ממדפסות תלת מימד, דרך מכונות חיתוך בלייזר, ערכות רובוטיקה ועד הדברים הכי חמים היום בשוק המייקרס והטכנולוגיה. בשנת הפעילות הראשונה של המרכז, זכו להשתלב בו תלמידי בתי הספר העירוניים במגוון קורסים לאורך השנה בשיתוף עם משרד המדע והטכנולוגיה ואגף החינוך העירוני, מאות תושבי העיר השתתפו בסדנאות מגוונות וקורסים ייחודיים: הכנת תכשיטים, משחקי קופסה, התנסות בהדפסות תלת מימד ועוד ועוד.. במהלך השנה התקיימו מספר פרויקטים מרגשים במרכז: נערות "בית חם לנערה" בפרויקט אומנות רחוב אינטראקטיבי שעוד תשמעו עליו רבות ותראו את תוצריו ברחבי העיר, תלמידות בית ספר אמי"ת שהפכו למנטוריות במרכז ובהתנדבות מלאה לוקחות חלק בכל פעילויות המרכז, נשות הגיל השלישי שכבר בנות בית ומשתתפות דרך קבע בסדנאות מגוונות וקהילות שלמות שהגיעו להתנסות ולהיחשף לקיים במרכז ובעולם כיום. למרכז החדשנות שלוחה נוספת ומרגשת במיוחד – מרכז הסייבר העירוני שנמצא בשכונת צמח השדה סמוך לבית הספר מ"מ צמח השדה. המרכז הוקם בשיתוף מלא עם אגף החינוך העירוני ואלו הם חודשיי הפעילות הראשונים של המרכז וכבר כל תלמידי כיתות ה' בבתי הספר בעיר זכו להיחשף לתכנית הסייבר ולהפוך למתכנתים צעירים וכך להיחשף לתוכן אליו היו נחשפים רק שנים מאוחר יותר – אם בכלל.. בחודשים הקרובים במרכז הסייבר מגוון תכנים לקהל הרחב: אבטחת מידע בבית, איך לשמור על ילדינו מתוכן פחות מומלץ ברחבי הרשת, חשיפה לעולם הסייבר ודרכים רבות להשתלב בעולם החדש המקיף אותנו מכל עבר.

בחודש יולי הקרוב יתקיימו מגוון סדנאות לקהל הרחב במרכזי החדשנות והסייבר: תכשיטנות, הכנת גופי תאורה, הכנת משחקי קופסא למשפחות, תכנות למתחילים, מעבדה פתוחה ומגוון רחב של סדנאות נוספות.

מוזמנים להגיע, להשתתף, ליהנות ולהצטרף למהפכה ולאלה שמבינים שזו כבר לא מהפכה... זה העתיד של כולנו. הסדנאות מפורסמות בכל אמצעי המדיה וניתן להירשם אליהן באתר המתנ"ס כבר מהשבוע הקרוב.